Наші партнери

Квіти ротики, Антиррінум (лат. Antirrhinum) – рід трав'янистих рослин з родини Подорожникові, що охоплює близько 50 видів багаторічників, у тому числі і в'юнких, поширених у теплих поясах Землі, але здебільшого – у Північній Америці. Росіяни називають цю рослину «собачки» або «львиный зев», англійці – «снепдрегон» (дракон, що кусає), французи – «вовчою пащею», а українці – «ротиками». З грецької мови назва «антиррінум» перекладається як «схожий на ніс».

Квітів, які видають насичений аромат чого-небудь, не так вже й багато. Іноді подивишся на якусь квітку і скажеш: «Квітка, як квітка, нічого особливого в його ароматі немає». А Ви коли-небудь принюхувались до такої чудової квітки, як алиссум? Якщо ні, тоді раджу обов’язково це зробити. А знаєте чому? Тому що він пахне медом. Тільки уявіть, Ви ходите по своїй ділянці і вдихаєте аромати, які просто схожі з запахом меду. Здорово, чи не так? Хочеться відзначити, що аромат цей досить насичений, чутний на деякій відстані від самої рослини.

Бегонія садова, яку ми тут розглядаємо - це дивно красива і яскрава рослина, яку люблять багато садівників. Найчастіше її вирощують в умовах квартири, однак певні сорти можна посадити й на присадибній ділянці, використовуючи їх для декорування клумб і оранжерей. Так для таких цілей прийнято використовувати бульбову бегонію. Ця рослина є трав'янистим багаторічником, яка має хорошу кореневу систему і досить товсті стебла. Висота бегонії може досягати вісімдесяти сантиметрів, і її декоративність пояснюється унікальними дуже гарними квітками.

Всі поширені квіти крім наукових латинських назв мають народні, часто пов'язані з легендами. Ось і віола отримала своє ім'я на честь дівчини Анюти, яка перетворилася в квітку, не дочекавшись коханого з війни. Братки - квіти, і справді схожі на очі. Верхні пелюстки зазвичай темніше: жовті, блакитні або сині. Нижні - білі або жовті. Прикрашені підмальованими віями. Споконвіку ростуть на луках ці рослини з маленькими квітами. Здивовано і радісно дивляться на світ.

Вербена (лат. Verbena) належить до роду родини Вербенові, що включає понад 200 видів, котрі зростають у тропічних і субтропічних районах Америки. По-простому квітка вербена називається голубиною, залізною або чавунною травою, а в більш поетичному варіанті – «сльози Юнони», «трава Геркулеса», «кров Меркурія» або «вени Венери». Християни вважають вербену священною травою, тому що, відповідно до притчі, перші квіти вербена з'явилися на тому місці, куди впали краплі крові розіп'ятого Ісуса.

Авторські права 2015-2018 © Плужник Євген, E-mail: admin@kvitkoff.in.ua. Усі права захищені.