Наші партнери

Азалія - це пишне квітуча рослина. Взимку дуже приємно розглядати красиві квіти азалії, які вносять свіжі і яскраві фарби в холодну пору року. Щоб дуже примхлива азалія радувала нас своїми розкішними квітами, потрібно знати, як в домашніх умовах доглядати за квіткою азалія в періоди спокою і рясного цвітіння.

Антуріум - один з найкрасивіших і елегантних домашніх квітів. Кімнатний антуріум цінують за незвичайні воскові квіти, які довго тримаються на рослині і стоять у воді, а також блискуче яскраво-зелене листя. Крім красивоквітнучих видів антуріума, є сорти з незвичайним рельєфним узором на бархатистому листі. Антуріум, який також називають квітка-фламінго - великий рід (вже налічує до 1 тис. видів, а невідомі види цього роду відкривають щороку!), що належить до сімейства ароїдних (Araceae). Назва Антуріум перекладається з грецької як квітка-хвіст. Оригінальність антуріум надають його суцвіття-качан і яскраве ефектне покривало квітки. Суцвіття і покривало квітки антуріума разом виглядають як одна велика квітка. Більшість антуріумів походять з вологих тропічних лісів центральної та південної Америки. Пізніше деякі антуріуми були натуралізовані в дощових лісах південно-східної Азії.

Араукарія – одне з небагатьох хвойних рослин, яку можливо вирощувати в домашніх умовах. Використовується як рослина в горщику, оранжереях, зимових садах. Зростає у формі невеликого деревця з красивою пірамідальною кроною. Вважається, що як і інші хвойні рослини, араукарія очищає повітря. При покупці араукарії майте на увазі, що необхідно дотримуватись певних правил утримання рослини в домашніх умовах. Недотримання цих правил може привести до хвороби рослини або її загибелі.

Бальзамін кімнатний (він же бальзамін Уоллера, «вогник», "іван мокрий", "недоторка") належить до роду Бальзамінові і налічує близько 600 видів. Назва «бальзамін» в перекладі з латині означає «нетерплячий, чутливий, що не переносить тиску». Тому бальзамін придбав ще одне прізвисько «стрибун», так як коли дозріває його насіннєва коробочка, стулки її навіть від невеликого дотику скручуються і з силою викидають у різні сторони насіння. Назва «іван мокрий» бальзамін отримав із за того, що після рясного поливу на листках утворюються крапельки води. Так рослина позбувається зайвої вологи. «Огоньком» бальзамін прозвали за постійне цвітіння і яскраву палітру кольорів. Забарвлення варіюється від білої до насичено червоною.

Рідко хто з квітникарів може встояти перед спокусою виростити бегонії. Ці чудові рослини з яскравими квітами і насичено-барвистими листям, компактні, ампельні або високорослі, що ростуть у квітковому горщику, підвісному кашпо на балконі або на клумбі в саду, як солісти або як фон у квітковій композиції - вони завжди викликають захоплення і новачків, і досвідчених колекціонерів. На жаль, загальне позитивне враження від бегоній злегка «псує» їх походження, адже історичною батьківщиною більшості з них є тропіки та субтропіки Південної Америки і Африки. Як і інші вихідці з тропіків, ці рослини занадто тепло-і вологолюбні, що в нашому кліматі не тільки створює певні труднощі в догляді за ними, але в багатьох випадках і настійно вимагає вирощування їх тільки в однорічній культурі (навіть багаторічних видів). Екзотичне походження бігонії стало причиною і того, що багато квітникарів вважають її виключно кімнатною рослиною, хоча деякі її види як однорічники прекрасно приживаються і на клумбах вітчизняних садових ділянок.

Авторські права 2015-2018 © Плужник Євген, E-mail: admin@kvitkoff.in.ua. Усі права захищені.