Наші партнери

Ця незвичайна квітка, що зовні нагадує орхідею і лілію одночасно (вчені досі не можуть виразно віднести її до того чи іншого виду), за всю свою нетривалу історію перебування в Європі завоюла серця селекціонерів, флористів та просто любителів прекрасного. У середині XVIII століття шведський мандрівник і ботанік Клас Альстремер ступив на дике перуанське узбережжя Південної Америки. І незабаром виявив в прибережних джунглях квітку надзвичайної краси, невідому нікому в Європі.

Gvozdyka

Гвоздики - одні з найдавніших садових рослин, у всякому разі, їх вперше згадує ще Теофраст, який жив у Давній Греції. Саме він вперше назвав гвоздики божественною квіткою, вважаючи їх належними самому Зевсу, що і закріпилося в їх латинській назві. Золотницький у своїй знаменитій книзі «Квіти в легендах і переказах» розповідає, що греки вважали гвоздики очима пастушка, якого богиня Артеміда засліпила за те, що він нібито розігнав своєю сопілкою всю дичину на її шляху. З кинутих на землю очей з'явилися червоні гвоздики з темною серединкою - зіницею. Потім, гвоздики, хоча і зустрічаються по всій Європі, цілих дванадцять сторіч не згадуються в літературі.

Troyanda

Серед величезного розмаїття красивоквітучий рослин найбільшою популярністю користуються саме троянди. Адже дуже небагато за багатством форм, аромату, незвичайної кольорової палітри самих квіток, тривалості і великої кількості цвітіння можуть з ними рівнятися. Зараз існує кілька тисяч різноманітних сортів троянд, чарівна привабливість і краса яких споконвіку привертала до себе увагу людини. Люди вигадали велику кількість казок і легенд про прекрасну троянду. Її любили, оспівували і навіть схилялися з незапам'ятних часів. Вона користувалася популярністю і любов'ю у всіх народів світу.

Дуже часто в стародавніх рукописах, документах і пам'ятниках культури ми зустрічаємо квітку тюльпана. Саме древня згадка про нього зустрічається в перських байках ХI століття. Уперше почали вирощувати тюльпани в Персії. Вважається, що їхня назва походить від перського слова тюлі бан - тюрбан, і дали йому за подібність квітки зі східним головним убором. Виведенням сортів і селекцією цих цибулинних рослин спочатку стали займатися в Туреччині. Де й зараз щорічно в містах проводять барвисті свята-карнавали тюльпанів.

У хризантем дуже цікава, тисячолітня історія. Місце походження цих квітів до цих пір точно не встановлено, але більшість дослідників дотримуються думки, що хризантеми зародилися на Сході.
Історія вирощування хризантем пройшла випробування часом. Сліди приводять до Китаю, де вже три тисячі років тому хризантеми були відомі і оцінені по достоїнству китайськими імператорами. Відомі часи, коли ці квіти були на вагу золота. Японці теж шанували хризантеми.

Авторські права 2015-2018 © Плужник Євген, E-mail: admin@kvitkoff.in.ua. Усі права захищені.