Наші партнери

Насіння

В нашому магазині Ви завжди зможете знайти широкий вибір насіння та цибулин квітів відкритого грунту та насіння овочевих культур для вашої дачної ділянки від найкращих вітчизняних та закордонних виробників. Наш асортимент товару задовольнить найвибагливішого дачника, а ціни приємно здивують. Існує можливість попереднього замовлення насіння та цибулин квітів.

Навесні, коли настає час засівати городи, чи не кожен господар стикається з проблемою, як обрати насіння.  Адже кожен знає: пожне те, що посіє. На щастя, насінного матеріалу сьогодні не бракує: від кількості сортів, виведених вітчизняними й іноземними селекціонерами, очі розбігаються. Як правильно обрати насіння, щоб отримати гарний врожай? Ми допоможемо вам грамотно підійти до вибору, і купити те насіння, яке принесе вам щедрий урожай.

Купити насіння овочів - це сьогодні, здається, справа зовсім не складна. Зайдіть у будь-який садівничий магазин – там сотнями пропонують різноманітні сорти помідорів, гібриди капусти, насіння огірків та зелених культур. Але іноді, після поспішної покупки, трапляються розчарування: не такий смак, не той врожай, або взагалі виросла не та рослина.

1. Термін: ранній, середній чи пізній?

kapusta

Вибір терміну визрівання залежатиме від кінцевої мети, заради якої ви плануєте купити насіння. Якщо, скажімо, ви маєте намір весною вийти на ринок із партією ранньої капусти, тоді, зрозуміло, вам слід купити насіння ультраранніх сортів і гібридів. Якщо ж ви розраховуєте забезпечити свою сім’ю овочами з власної ділянки, то доцільніше купити насіння пізніх та середньостиглих сортів – вони краще зберігаються і, як правило, вони смачніші. Вибір терміну визрівання - важлива складова при організації овочевого конвеєру, якщо вам важливо, щоб продукція дозрівала рівномірно протягом певного часу, а не одночасно.

 2. Яке купити насіння: сортове або гібридне?

Серед насіння для промислового вирощування гібридам однозначно немає рівних. Гібриди (вони позначаються F1) отримують схрещуванням спеціально підібраних рослин різних сортів. Купити насіння гібридів буде дорожче. Проте витрати ці виправдані: гібриди дають на 20 — 30% (а то й на 50%) більший врожай. Наприклад, посіявши гібриди огірка, ви зберете із квадратного метра 8 — 10 кілограмів, а посадивши сорти, — 3 — 5 кг.

3. Чи районований сорт, який обрали?

В Україні  зареєстровано тисячі сортів рослин (із них лише помідорів – близько 400), проте з-за кордону продовжують масово завозити нове насіння. Везуть його і приватним чином (від родичів або знайомих із Молдови, Росії, Португалії, Середньої Азії), і організовано контрабандою (із Індії, Китаю, країн ЕС).

morkvaНайчастіше городник вирішує купити насіння за картинкою на упаковці і за красивою назвою, а виробники насіння цим користуються. Наприклад: немає сорту моркви «Солодка паличка». Під виглядом нібито нового, ретельно виведеного сорту із такою привабливою назвою можна купити насіння цілком звичайної моркви. Тому, варто купувати насіння від перевірених фірм.

4. Насіння якої марки купити?

Зайвий раз повторимо: краще буде купити насіння у фірм, які добре зарекомендували себе на ринку. Серед виробників, які пропонують купити насіння, варто відзначити Bejo, Seminis, Kitano, Singenta, Rijik Zwaan, Sakata. Насіння цих виробників одне з кращих для промислового вирощування.

Крім того в Україні працює ряд інститутів УАНН, які розробляють вітчизняні сорти, і у яких також можна купити насіння української селекції.

5. Вивчаємо упаковку.

paketАле в будь-якому випадку, перш ніж купити насіння зверніть увагу на термін його реалізації – це важлива інформація, яка визначає строк придатність насіння до посіву. Також на пакеті має бути розміщена й інша інформація.

  1. Назва культури та сорту. 
  2. Позначення гібрида F1 (якщо це гібрид).
  3. Інформація про цей сорт, його агротехніку.
  4. Номер ДСТ або ТУ.
  5. Повна адреса та телефон фірми-виробника (а не лише її назва).
  6. Номер партії (допоможе, якщо вирішите купити таке саме насіння).
  7. Кількість насінин в упаковці.
  8. Термін придатності (не повинен бути надруковані типографським способом).

На пакеті з насінням має бути вказана схожість у відсотках. Якщо там стоїть, наприклад, число 80-85%, це цілком нормально. А от обіцянці, що зійдуть усі 100% насінин, вірити не варто — таке просто неможливе.

Насіння до посіву має зберігатися при +10 — 12°C у прохолодному, але не вологому місці. За мінусової температури воно може загинути.
Удома на кожному пакеті напишіть дату покупки. Згодом сюди ж додайте і дату посіву. Пакет не викидайте — за ним ви зможете купити насіння того же сорту із тієї ж партії або пред'явити претензію фірмі-виробникові.

За більш детальною інформацією що до актуального на сьогоднішній день асортимету та вартості добрив Ви завжди зможете звернутись до нашого магазину, зателефонувати за контактними номерами, або за допомогою E-mail, звернувшись до форми зворотнього зв'язку нашого веб сайту.

Авторські права 2015-2018 © Плужник Євген, E-mail: admin@kvitkoff.in.ua. Усі права захищені.